O nas

Aby zrozumieć ludzi, trzeba starać się usłyszeć to,
czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby

James Powell

Od wielu lat zajmujemy się udzielaniem wsparcia psychologicznego oraz pomocy terapeutycznej w sytuacjach kryzysowych w różnorodnych instytucjach, w których pracowałyśmy i nadal pracujemy.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, jeżeli jesteście na etapie zmian w swoim życiu lub przeżywacie problemy zdrowotne (psychiczne lub somatyczne), osobiste, w związku lub rodzinne, albo potrzebujecie wsparcia w problemach rodzicielskich.

Pomoc psychologiczna obejmuje na ogół jedno lub kilka spotkań, podczas których zajmujemy się aktualnymi problemami, jakie dotykają naszego klienta. Czasem potrzebne są badania w celu sformułowania diagnozy psychologicznej.

We współpracy z psychoterapeutą nasi klienci zdobywają wiedzę i umiejętności, dzięki którym lepiej radzą sobie z trudnościami, przezwyciężają swoje ograniczenia, poznają drzemiący w nich potencjał, w bardziej satysfakcjonujący sposób nawiązują relacje.

W pracy kierujemy się Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego


Nasz zespół


Gabinet psychologiczny

603 777 771
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


mgr Ewelina Pakosz-Szydłowska

Jestem psychologiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy diagnostycznej oraz certyfikowanym psychoterapeutą SN Psychoterapii i SN Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (certyfikat numer 667). Swoje zawodowe umiejętności i doświadczenia zdobywałam pracującw Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Ośrodku Pomocy Społecznej oraz w innych instytucjach udzielających pomocy psychologicznej. Odbyłam staże w Ambulatorium Terapii Rodzin w Klinice Psychiatrii CM UJ w Krakowie i Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach.

Prowadzę psychoterapię indywidualną młodzieży i dorosłych oraz terapię par i rodzin. Pracuję pod superwizją, jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

Praca w różnych instytucjach udzielających pomocy psychologicznej oraz profesjonalne szkolenia z zakresu psychoterapii pozwoliły mi nabyć wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne do udzielania efektywnej pomocy w różnorodnych trudnych sytuacjach życiowych moich klientów.


Gabinet psychologiczny

609 567 141
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


mgr Jolanta Sajkowska

Jestem psychologiem z dużym doświadczeniem w prowadzeniu diagnozy psychologicznej oraz psychoterapii indywidualnej, a także terapii par i rodzin. Ukończyłam podyplomowe szkolenie w zakresie terapii systemowej, a także Całościowe Szkolenie Podyplomowe przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty. Oba atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Odbyłam staże w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii CM UJ w Krakowie i w Ośrodku Leczenia Depresji i Nerwic „Sikornik” w Gliwicach.

Mam dyplom terapeuty i rekomendację Polskiego Instytutu Terapii Integratywnej w Krakowie. Poddaję swoją pracę superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

Specjalizuję się w terapii problemów emocjonalnych i wspieraniu rozwoju osobistego, zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych. Korzystam z różnych podejść terapeutycznych dostosowanych do problemu klienta.

W szczególności wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne.


Gabinet psychologiczny

695 599 202
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


mgr Katarzyna Kędzierska-Nowak


Przyjmuję w gabinecie
przy ulicy Zygmunta Starego 31/2 w Gliwicach
HARMONIA gabinety lekarskie

Jestem pedagogiem, specjalistą resocjalizacji, psychopedagogiem. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu psychogerontologii i socjoterapii oraz liczne kursy i szkolenia, w tym systemowej pracy z rodziną, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, również z problemem alkoholowym.

Specjalizuję się w wielowymiarowej pomocy gerontologicznej, krótkoterminowej terapii w nurcie TSR osób/rodzin w kryzysach traumatycznych, terapii z zakresu zmniejszania lęku u dzieci w wieku 7-11 lat oraz młodzieży, interwencji kryzysowej oraz przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Swoje doświadczenie zdobywałam pracując w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, jako trener rodziny, trener pracy, mediator w sprawach nieletnich i karnych, kurator do spraw karnych, członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wykładowca akademicki.

Umiejętności, nabytą wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w pracy środowiskowej z osobami w kryzysie wykorzystuję również przy podejmowaniu działań interwencyjnych i terapeutycznych w domu pacjenta.

W gabinecie prowadzę:

  • poradnictwo gerontologiczne (również wyjazdowe)
  • pomoc terapeutyczną w sytuacji kryzysowej (także wyjazdową)
  • terapię TSR
  • indywidualne warsztaty zmniejszania lęku u dzieci
  • Trening Zastępowania Agresji (TZA)
  • Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży (TUS)
  • Trening Umiejętności Wychowawczych (TUW)

Potrzebujesz pomocy?

umów się na wizytę

Gabinety Psychologiczne

ul. Daszyńskiego 5, II p. pokój 204
Gliwice